В Україні у неділю, 17 вересня, відзначається День рятівникаДержавній службі з надзвичайних ситуацій, яка забезпечує реалізацію державної політики у сферах цивільного захисту, захист населення і територій від надзвичайних ситуацій та запобігання їх виникненню, ліквідацію надзвичайних ситуацій, рятувальну справу, гасіння пожеж, пожежну та техногенну безпеки, діяльність аварійно-рятувальних служб, а також профілактику травматизму невиробничого характеру. Представники ДСНС протистоять пожежам і повеням, епідеміям і пандеміям, буревіям і зсувам грунту, вибухам газу і снігопадам, автомобільним та будь-яким іншим аваріям. Вони врятують утопаючого, знешкодять небезпечний вибуховий пристрій, локалізують вогонь і знімуть з високого дерева переляканого кота.

На території Світловодської міської територіальної громади функціонує Водолазно-рятувальне відділення міста Світловодська водолазно-рятувальної групи аварійно-рятувальної частини аварійно-рятувального загону спеціального призначення Головного управління ДСНС України в Кіровоградській області, очільником якого є Юрій Москаленко.

Сучасний водолаз, хто він, яка специфіка роботи та її напрямки сьогодні розповість наш часопис. Враховуючи те, що місто Світловодськ розташоване на головній артерії країни – річці Дніпро, існування водолазно-рятувального відділення на місцевому рівні має стовідсоткову актуальність. Робота водолаза є надскладною, потрібно мати навики занурення під воду та перебування на глибині різного метражу, володіти знаннями щодо правильного поводження з водолазним оснащенням та спорядженням, керування водним транспортом, але це лише частина складової, яка відіграє основу професії водолаза. Сьогодні працівники Світловодського водолазно-рятувального відділення спрямовують свою роботу на убезпечення громадян від прикрих випадків на воді, проводячи активну соціальну роботу щодо інформування населення про правильне поводження біля водоймищ.

Протягом літніх місяців працівники Світловодського водолазно-рятувального відділення спільно з представниками національної поліції, спеціалістами Світловодських органів місцевого самоврядування та кураторами молодіжного осередку Світловодської міської територіальної громади «ЗЕмолодіжка» на постійній основі впровадили практику соціальних заходів щодо широкого інформування населення стосовно правильного поводження на воді.

Таким чином на головних санкціонованих місцях купання та неофіційних пляжах територіальної громади проводилися бесіди та були роздані тематичні поліграфічні матеріали з детальним описом правил поводження на воді, та послідовності дій на випадок нещасних випадків.

Світловодські водолази несуть цілодобову варту, як в літній період, так і взимку на базі відділення (м. Світловодськ, вул. Обсерваторна, 10). Окрім основного напрямку роботи, проводять роз’яснюючу роботу в освітніх закладах, приймають активну участь в заходах загальноміського значення та співпрацюють з органами державної влади та місцевого самоврядування протягом всього року.

Таким чином, нещодавно з міського бюджету Світловодської міської територіальної громади за рішенням сесії Світловодської міської ради було виділено кошти на покращення матеріально-технічної бази водолазного відділення.

Юлія Абрамкіна


0 коментарів