Найвідоміший соус у світі. 5 міфів та фактів про майонез

1. Прихильники здорового способу життя обходять його стороною, а любителі поїсти додають його практично в будь-яку страву. Майонез — це холодний калорійний соус, для приготування якого використовують рослинне масло, яєчні жовтки, оцет (лимонний сік), цукор, сіль, гірчицю і приправи.

2. Поширена думка, що майонез шкідливий для організму. Це невірно! На 60% він складається з рослинного масла. Для поліпшення травлення необхідно вживати по столовій ложці олії в день. Ви можете випити цю ложку? А майонез забезпечить вас необхідною дозою масла.

3. Чим більше жовтків містить домашній майонез, тим він смачніший. Однак термін придатності такого соусу скорочується в рази, також він швидше втрачає свої смакові якості.

4. У майонезу є вельми позитивна властивість: він сприяє засвоєнню їжі, що вкрай важливо для здоров’я і гарного самопочуття. Однак це стосується тільки домашнього майонезу. Магазинні соуси все-таки можуть бути шкідливими, так як в процесі їх приготування використовуються ароматизатори, загусники, стабілізатори, синтетичні консерванти, підсилювачі смаку. Тому краще готувати домашній соус на своїй кухні.

5. Сьогодні білий соус поширений і любимий в усьому світі. Наприклад, у Бельгії його додають практично в кожне блюдо, починаючи від овочевих салатів і закінчуючи м’ясними делікатесами. В Австралії прийнято подавати салат з яблук, солодкого перцю і кореня селери, який в обов’язковому порядку приправляється майонезом. Італійці люблять нарізані помідори, змішані з майонезом. Також вони готують з ним м’ясні, овочеві салати і спагеті. Французи приправляють холодним соусом равлики — це блюдо вважається особливим делікатесом. А голландці, у свою чергу, використовують як соус для картоплі фрі.


0 коментарів