У світі неймовірного1. Ніхто не в змозі приймати далі існуючу модель працевлаштування

Ми доходимо до межі. Люди ледве витримують роботу у великих корпораціях. Ви не бачите цілей і буквально виєте від відчаю. Люди звільняються. Їм хочеться кинути все. Подивіться: багато хто намагається відкрити свою справу, бере творчі відпустки. А скільки людей перебувають у депресії, пов’язаної з роботою, скільки постраждали від професійного вигорання?

2. Модель підприємництва теж змінюється.

Минулі роки ознаменувалися спалахом стартапів. Тисячі підприємців перетворили свої гаражі на офіси, щоб втілити в життя ідеї на мільярд. Творці стартапів шукали інвесторів і отримували фінансування - грант прирівнювався до Кубка ФІФА. Але що відбувалося після отримання гранту?

Ви знову ставали найманим працівником. У бізнес могли прийти люди, які не поділяють ваші мрії та цілі, а привели ви їх самі задля грошей - фінансування було головною умовою вашого стартапу. Такий результат бізнесу болісний. По-справжньому круті ідеї не вдавалося втілити, бо модель пошуку грошей часто працює проти. Треба знайти новий спосіб вести справи, і є чудові хлопці, які вже розпочали пошук нових варіантів.

3. Зростання співпраці.

Багато людей з’ясувало, що немає сенсу робити щось самим. Багато хто схаменувся від божевільного принципу «кожен сам за себе». Зупиніться, зробіть крок назад і подумайте. Чи не абсурдно, що сім мільярдів людей, які живуть на одній планеті, виросли настільки віддаленими один від одного. Який сенс щось робити, якщо це поверне вас спиною до тисяч, мільйонів людей – ваших сусідів по місту, наприклад. Мені сумно повсякчас, коли я думаю про це. На щастя, дещо змінилося. Люди почали ділитися ідеями та співпрацювати, і це відкриває нові напрями – спільної праці, допомоги та взаємовиручки. Такі зміни зачіпають мене до глибини душі - вони прекрасні.

4. Нарешті ми з’ясували, що таке інтернет.

Інтернет - чарівна штука, і тільки через багато років ми зрозуміли його силу. З інтернетом світ відкривається, перепони падають, закінчується розділення і починається співпраця і допомога. Деякі нації здійснюють справжні революції, такі, як Арабська весна, використовуючи інтернет як каталізатор. У Бразилії ми тільки починаємо користуватися інтернетом в наших цілях. Інтернет руйнує можливість контролю над масами. Великі медіа-групи подають новини як їм зручно, залежно від того, що вони хочуть донести. ЗМІ пишуть те, що їм вигідно, але вони більше не єдині власники інформації. Ти слідкуєш за тим, за чим хочеш. Ти сам контактуєш з тими, з ким хочеш. Ти досліджуєш все, що хочеш.

За допомогою інтернету маленька людина більше не безмовна. У неї з’явився голос. Аноніми стають відомими. Світ стає спільним. І система може впасти.

5. Зруйновано ідею надмірного споживання.

Ми були під владою культури споживання настільки довго, наскільки це взагалі можливо. Ми купували кожен новий продукт - новітню машину, останній айфон, провідні бренди, одяг, взуття, сотні й тисячі речей і дрібничок - все, що можна утримати в руках. Спробувавши піти проти натовпу, піонери антиспоживацтва зрозуміли, що шлях веде не стільки проти, скільки геть від натовпу. Помірне споживання, повільне життя і повільна їжа - ось лише кілька видів взаємодії з навколишнім світом, які на контрасті показують, наскільки абсурдно ми можемо керувати своїми життями. Багато хто не користується авто. Лише деякі витрачають гроші понад міру. І все більше людей обмінюються одягом, купують вживані товари, спільно використовують техніку, автомобілі, разом знімають квартири й офіси. Нам не потрібні всі ті речі, які нам нав’язали. І свідомість нового споживання може призвести будь-яку компанію, яка тримається на споживанні, до банкрутства.

6. Здорова й органічна їжа.

Ми їли все, що здавалося їстівним! Продукт смачний? Чудово. Ми були настільки відірвані від реальності, що компанії-виробники почали продавати фактично отруту замість їжі, а ми нічого не сказали. Але деякі люди опам’яталися і почали вживати здорову й органічну їжу. Ця тенденція стає тільки сильнішою. Але як це стосується економіки й роботи? Та прямо. Харчова промисловість - одна з основ нашого суспільства. Якщо ми змінимо своє мислення, звички в їжі і спосіб споживання, корпорації почнуть відповідати на зміни й адаптуватися до нового ринку попиту.

Мале фермерство знову стає доречним в ланцюгу виробництва. Люди навіть вирощують у квартирах овочі та фрукти. І форма економіки змінюється.

7. Пробудження духовності.

Скільки ваших друзів практикують йогу? Як щодо медитації? А тепер поверніться на 10 років назад. Скільки людей ви знали, які займалися таким? Духовність упродовж тривалого часу була долею диваків, схиблених на містиці і езотериці. Але й ця тенденція, на щастя, теж змінилася. Ми підійшли до межі розумного і раціонального. Ми зрозуміли, що за допомогою лише нашого свідомого мислення можна налагодити своє життя. Я впевнений - ви теж хочете керувати своїм життям самостійно, і це зараз відбувається. Ви хочете розуміти, як це працює: як регулюється життя, що відбувається після смерті, що це за енергія думки, про яку так багато говорять; що таке квантова фізика, як думки стають матеріальними і створюють відчуття реальності; що таке збіги, і що таке синхронність; чому працює медитація; як можна вилікувати хвороби без ліків, а тільки за допомогою рук, як працює альтернативна медицина. Компанії проводять сеанси медитацій для своїх працівників. Навіть у школах вчать медитувати. Подумайте про це.

8. Позашкільні тенденції.

Хто придумав існуючу модель освіти? Хто вибирає уроки, які діти повинні відвідувати? Чому ми повинні слухати саме ті уроки історії, які нам читають, і чому нам не говорять правду про інші стародавні цивілізації? Чому діти повинні слідувати набору правил? Чому вони повинні сидіти тихо і мовчки слухати? Чому вони повинні носити форму? Що це за тести, і як вони доводять, що ви насправді вивчили предмет. Ми винайшли й увічнили модель викладання: послідовники системи, які перетворюють людей на непримітних і стандартних людських істот. На щастя, багато хто переосмислює концепцію освіти і навчає дітей удома, запускає позашкільну освіту і ламає шкільну. Можливо, ви ніколи не думали про все перелічене вище і навіть будете шоковані. Але це відбувається. Люди потроху прокидаються й усвідомлюють, наскільки шалено вони живуть у цьому суспільстві.

Подивіться і подумайте - чи так насправді те, що я написав. Не думаю. У світі відбувається щось екстраординарне.

0 коментарів