19 вересня Україна святкує День працівника лісового господарства


Щороку в третю неділю вересня в Україні відзначається День працівника лісу. Свято встановлено згідно з Указом Президента від 28 серпня 1993 року і є професійним святом працівників лісового господарства, лісової, деревообробної та целюлозно-паперової промисловості України.

Чим живе нині лісова галузь Світловодщини, які виклики стоять перед нею – в ексклюзивному інтерв’ю з тимчасово-виконуючим обов’язки директора ДП «Світловодського лісового господарства» Михайлом Косенко (на фото).

- Традиційно в ці дні працівники лісового господарства приймають вітання з професійним святом. Прийміть щирі вітання й від нашого часопису! Як оцінюєте нинішній потенціал лісового господарства краю, пане Михайле?

- Взагалі потенціал лісового господарства дуже великий. Ліс це відновлювальний процес, який вирощують лісівники сторіччями, який слугує своєрідним захистом від пилових бур, дає кисень, а також для задоволення потреб людства.

- Скільки підрозділів функціонує в ДП «Світловодське лісове господарство»?

- До складу лісгоспу входять три підрозділи, які обслуговують площа в 15 тисяч гектарів лісових насаджень. Працівники даних підрозділів забезпечують відновлення та створення нових лісів, а також захист від шкідників, хвороб, бракон’єрів та самовільних вирубок.

- Пане Михайле, розкрийте іншу сторони роботи лісівника, адже кожного дня в лісі проводяться багато заходів. Як з них ви б виокремили?

- Неможливо виокремити якийсь окремий захід, адже від моменту створення лісових культур, а саме посадки молодого сіянця проходить дуже багато часу. Недарма народна мудрість наголошує, що «Ліс починається з насінини», адже насправді, так і є. Тобто, щоб висадити новий ліс потрібно зібрати насіння, (до речі спеціалісти нашого лісгоспу самостійно займаються збором насіння), провести відповідний аналіз на якість, висіяти його в лісові розсадники, спеціалізовані короба, провести відповідний догляд для того, аби отримати якісні саджанці лісових культур, які потім будуть висаджені на виокремлених територіях лісгоспу. Після висадження молодого лісу починається новий етап догляду, убезпечення від шкідників, пожарів та ще багато чого іншого. Серед основних культур, які переважають на території Світловодського лісового господарства це дуб звичайний, дуб червоний, сосна звичайна, різновиди кленів, акації – дані види є лісоутворюючими породами. Тому, акцентую, що абсолютно всі заходи є важливими, адже ліс вирощує не одне покоління лісівників. Відтворення лісу – найперше завдання для працівників лісу.

- Професія лісівника вона відповідальна та благородна. Чи и в Світловодському лісгоспі трудові династії?

- На нашому підприємстві працює помічник лісничого Крилівського лісництва Любов Спіріна разом з сином Дмитром Спіріним, і вони не є виключенням. В лісгоспі часто зустрічаються трудові династії, адже лісівник це не професія, а покликання.

- Чи завжди вдається дотримуватись основних принципів раціонального використання можливостей лісової галузі нашого краю?

- Всі ділянки, які знаходяться в нашому обслуговуванні, вони поповнюються, оновлюються, так що я вважаю, що ДП «Світловодський лісгосп» на всі сто відсотків раціонально використовує свої можливості. Про це свідчить і відповідна матеріально-технічна база та заробітна плата на підприємстві.

- Як вдається переконувати, що не всі вирубки проводяться на шкоду лісу?

- Для того аби провести вирубку деревини потрібно провести лісовпорядну експедицію та комісійно обстежити потенційну ділянку лісу. За комісійними висновками та відповідними затверджуючими документами регламентується майбутня вирубка лісу. Лісгосп працює відкрито й прозоро та проводить свою діяльність відповідно до вимог чинного законодавства.

- Професія лісівника небезпечна?

- Іноді, робота лісівника є небезпечною. Зовсім нещодавно стався прикрий випадок на підприємстві за участі працівника Івана Величка, який спричинив мені тілесні ушкодження на підставі особистої неприязні. З даного приводу порушена кримінальна справа. На сьогодні досудове слідство працівниками ДБР та Кіровоградської прокуратури завершено та справа передана до Світловодського міськрайонного суду.

- Які методи для убезпечення впроваджуються від несанкціонованої вирубки лісу?

- Проводяться постійні рейдування лісів, як від самовільних рубок, так і від порушення правил полювання, або створення джерел відкритого вогню.

- Чи функціонують допоміжні промисли на території ДП «Світловодське лісове господарство»?

- Світловодський лісгосп займається заготівлею та реалізацією деревини, лісопереробною і деревообробною промисловістю, а також вирощуванням декоративних посадкових матеріалів для задоволення потреб сучасного садівництва та озеленення міст і населених пунктів, які адаптовані до умов українського клімату та різновиду ґрунтів. В зимові передноворічні свята проводиться торгівля хвойними насадження (молоді сосни та ялини).

- То який він, сучасний лісівник?

- Це людина , яка має фахову освіту, і в якої є бажання працювати не один рік, адже лісник, як я вже говорив, це не професія, а покликання. Сучасний лісівник відповідальний, згуртований, соціально-активний та працьовитий експерт своєї сфери діяльності.

- У неділю святкуємо День працівників лісу. Щоб ви побажали своїм колегам?

- Справа лісівника вона надважлива для суспільства і слугує для примноження та збагачення лісових багатств нашого краю та всієї України. Тож в переддень нашого професійного свята хочу побажати всім працівникам, як нашого лісового господарства, ветеранам та всім лісівникам країни невичерпної сили духу, натхнення, любові до своєї праці та міцного здоров’я!


0 коментарів