«Бути чи не бути» на 26-й сесії Світловодської міської ради?Тридцять першого січня депутати Світловодської міської ради продовжили засідання 26-тої сесії, яку було відкрито ще минулого тижня. Причина вимушеної перерви тривалістю в шість календарних днів полягала в зриві пленарного засідання з боку представників депутатського корпусу від політичних сил Батьківщина, Європейська Солідарність та За Майбутнє. Мова йде про депутатів Романа Домбровського, Романа Шумейка та Віталія Юшка, які намагаючись шантажем змусити колег до голосування за проект - рішення, який не був внесений до порядку денного, та оголосили свою партійну позицію, тобто відмову приймати подальшу участь в голосуванні, що й підтвердили на ділі, коли затвердження порядку денного в цілому не набрало чинної кількості голосів, що і спричинило перенесення пленарного засідання на не визначений термін, який тривав до сьогодні.

Варто зауважити, що до міського голови Андрія Маліцького від депутатів Володимира Похілова, Романа Домбровського та Віталія Юшка було направлене звернення про продовження роботи сесії, але по факту дані особи не брали участі в пленарному засіданні.

Враховуючи нагальність вирішення надважливих для громади питань, зокрема це виділення коштів на забезпечення киснем тяжкохворих пацієнтів, перерозподіл бюджету в напрямках медицини та галузі ЖКГ, частина депутатського корпусу не взяли участь в пленарному засіданні (кворум кількістю в 28 депутатів з початку засідання, закриття пленарного засідання відбувалося за участі 19 представників депутатського корпусу з загальної кількості в 35 осіб). Зокрема з політичних сил Батьківщина і ЄС та За Майбутнє були присутні всього один, чи два представники.

Особливу увагу на початку засідання привернув додатковий прект-рішення, про припинення повноважень першого заступника міського голови з питань виконавчих органів ради Василя Кореняка, дана пропозиція отримала підтримку в депутатів. До початку розгляду поданих проектів рішень, до порядку денного були внесені додаткові проекти та пропозиції. Таким чином, депутати затвердили перерозподіл коштів в розмірі млн. 718 т. 617 грн. 74 коп., в частині перерозподілу загального залишку субвенції для реконструкції приміщення інфекційного відділення, також для цього були направлені 1 млн. 518 т. 798 грн. гривень з загального фонду місцевого бюджету. Близько півмільйона гривень з загального фонду для забезпечення киснем тяжкохворих пацієнтів та доплату заробітної плати медичним працівникам, які надають допомогу хворим на COVID-19.

Депутатом від фракції Батьківщина Віталієм Федорусом на розгляд сесії був запропонований проект-рішення, який передбачає дофінансування сільської медицини, тобто забезпечення коштами амбулаторій, які знаходяться на території Світловодської міської територіальної громади, в розмірі близько двох з половиною мільйонів гривень. Варто зауважити, що дане рішення попередньо не було розглянуто на засіданнях депутатських комісій, й не вивчено профільними спеціалістами, щодо уточнення фіксованої суми. Депутатом від партії Слуга Народу Максимом Бакуменко була внесена пропозиція, щодо доопрацювання даного рішення та винесення його на розгляд наступної сесії.

В частині видатків галузі ЖКГ, були виділені кошти в розмірі близько 280 тисяч гривень з вільного залишку для коригування ПКД для об’їзних доріг і капітального ремонту вул. 3-тя об’їздна і капітального ремонту вул. Золотарівська, та отримання сертифікату на введення в експлуатацію кладовища.

Стосовно питань, які стосувалися земельних та архітектурних відносин велика кількість проектів не набрали достатньої кількості голосів для затвердження, що зумовила відсутність депутатів від вищевказаних політичних сил на пленарному засідання. Дана ситуація вже не вперше виникає на сесіях Світловодської міської ради, що лише демонструє ставлення представників депутатського корпусу до проблем своїх виборців.

Майже останнім, але не менш важливим питанням порядку денного стало заслухання звіту головного лікаря КНП «Світловодської ЦРЛ» СМР Юрія Котенка за 9 місяців роботи 2021 року. Після заслуховування звіт в цілому прийнято не було (проект набрав 9 голосів ЗА). Така позиція переважної кількості депутатського корпусу пов’язана з заборгованістю в виплаті заробітної плати медичним працівникам, яка триває вже третій місяць поспіль. Невиплату заробітної плати головний лікар Юрій Котенко спростовує відсутністю Covid-пакету та недобудовою інфекційного відділення КНП «Світловодської ЦРЛ» СМР. Варто зауважити, що Світловодська центральна районна лікарня є комунальним некомерційним підприємством, яке уповноважене самостійно здійснювати свою комерційну діяльність (враховуючи наявність платних послуг), але по факту підприємство частково фінансується з державного бюджету за рахунок субвенцій та коштів Національної Служби Здоров’я України, решту коштів надається з бюджету Світловодської МТГ, але як показує досвід, що і цих коштів виявляється замало, аби лікарі отримували достойні заробітні плати.

Юлія АБРАМКІНА


0 коментарів