Медичні працівники Світловодська вже два місяці не отримують заробітну платуПід час всесвітньої пандемії викликаної масовим розповсюдженням гострої респіраторної інфекції викликаної COVID-19 основоположну роль в збереженні життя кожної нації відіграють медичні працівники. Вони кожного дня на варті, в боротьбі з хворобами, аби убезпечити людей від розповсюдження вірусів. Робота медичного працівника, як і будь-яка інша має оплачуватися, але в медичному закладі на території Світловодської міської територіальної громади ситуація складається по-іншому. Мова йде про систематичну невиплату заробітної плати медичному персоналу КНП «Світловодської ЦРЛ» СМР. Наразі заробітна плата не виплачена за два попередні зимові місяці (грудень 2021 року та січень 2022 року).За останньою офіційною інформацією від КНП «Світловодської ЦРЛ» СМР: «…за січень 2022 року нараховано заробітну плату лікарям та сестрам медичним відповідно Постанови КМУ від 12 січня 2022 року № 2 в розмірі не менше 20,0 тис. грн.. лікарям та сестрам медичним не менше 13,5 тис. грн. за повністю виконану місячну норму праці.

Станом на 09 лютого 2022 року заробітна плата не виплачена у зв’язку з тим, що договір з Національною службою здоров’я України (НСЗУ) про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій законтрактований 07 лютого 2022 року.

На теперішній час звіт і кошти з НСЗУ КНП «Світловодська ЦРЛ» Світловодської міської ради ще не надійшли.» .

Дана офіційна інформація від адміністрації лікарні відрізняється від пояснення головного лікаря КНП «Світловодської ЦРЛ» СМР Юрія Котенка під час оприлюднення звіту за дев’ять місяців роботи, як директора вищевказаного медичного закладу на 26-й сесії Світловодської міської ради. Варто зауважити, що після заслуховування звіт в цілому прийнято не було (проект набрав 9 голосів ЗА). Така позиція переважної кількості депутатського корпусу була пов’язана саме з заборгованістю в виплаті заробітної плати медичним працівникам, яка триває вже третій місяць поспіль. Заборгованість за листопад 2021 року вдалося погасити з бюджету Світловодської міської територіальної громади. Невиплату заробітної плати головний лікар Юрій Котенко спростував відсутністю Covid-пакету та недобудовою інфекційного відділення КНП «Світловодської ЦРЛ» СМР, а також зосередив увагу депутатів на тому, що вже існуюча заборгованість буде виплачена з коштів від НСЗУ, але на той час договір про медичне обслуговування населення з національною службою здоров’я укладений ще не був.Світловодська центральна районна лікарня є комунальним некомерційним підприємством, яке уповноважене самостійно здійснювати свою комерційну діяльність, тобто, самостійно здійснює свою господарську діяльність (враховуючи наявність платних послуг), але по факту підприємство частково фінансується з державного бюджету за рахунок субвенцій та коштів Національної Служби Здоров’я України (зауважимо, що від НСЗУ в 2021 році було отримано кошти в розмірі більше ніж 56 мільйонів гривень), решту коштів надається з бюджету Світловодської МТГ (протягом 2021 року з бюджету Світловодської МТГ було отримано кошти в розмірі більше ніж 12 мільйонів гривень), але як показує досвід, що і цих коштів виявляється замало, аби лікарі отримували достойні заробітні плати за повністю виконані норми праці.

На минулому тижні очільником Світловодської міської територіальної громади Андрієм Маліцьким було скликано засідання комісії стосовно детального вивчення причин невиплати заробітної плати. До складу комісії увійшли представники КНП «Світловодської ЦРЛ»СМР, представники органів місцевого самоврядування Світловодської МТГ, профільні спеціалісти, депутати Світловодської міської ради та представники відділу аудиту Світловодської міської ради. Представники аудиторського відділу були залучені з метою детального вивчення раціональної витрати коштів.

Поки комісія проводить вивчення причин виникнення заборгованості з виплатою заробітної плати КНП «Світловодської ЦРЛ» СМР перед медперсоналом (варто зауважити, що весь цей час працівники адміністрації лікарні отримували заробітну плату, премії та надбавки), керівництво Світловодської міської територіальної громади бореться з наслідками. На сьогодні Світловодський міський голова Андрій Маліцький дав доручення головному лікарю направити офіційні звернення до Кіровоградського обласного департаменту охорони здоров’я та МОЗ України з метою вирішення даної проблеми. Варто зауважити, що позиція міської влади полягає в максимальному сприянні у виплаті заробітної плати, в частині виділення коштів з міського бюджету, але в розумних межах, враховуючи той факт, що нинішнє керівництво лікарні вже неодноразово довело свою некомпетентність у веденні особистої господарської діяльності та внутрішнього розподілу коштів.

Юлія АБРАМКІНА0 коментарів