В Світловодському міському Палаці культури новий директорДвадцять другого жовтня в сесійній залі адмінбудинку міста Світловодська відбувся другий етап конкурсу на заняття посади директора Світловодського міського Палацу культури.

Попередньо управлінням культури та туризму виконавчого комітету Світловодської міської ради було оголошено на посаду директора Світловодського міського Палацу культури шляхом укладення контракту на п’ять років. Для кандидатів на посаду були встановлені кваліфікаційні норми, серед яких наявність вищої освіти, сертифікату про вільне володіння державною мовою, стажу роботи у сфері культури (не менше 3-х років), а також здатність виконувати посадові обов’язки враховуючи освітньо-професійний рівень та особисто-моральні якості.

Відповідно до ст. 21, ст.21.1 Закону України «Про культуру» щодо призначення керівників державних та комунальних закладів культури шляхом укладення з ними контракту строком на п’ять років, працювала конкурсна комісія в складі представників органів місцевого самоврядування, в особі заступника міського голови з питань виконавчих органів ради з гуманітарних питань Юлії Орлової, начальника управління культури та туризму виконавчого комітету Світловодської міської ради Тетяни Мельник, начальника управління економіки, ресурсів та розвитку міста Крістіни Ахтирської; депутатів Світловодської міської ради Володимира Петрова та Анни Нестеренко та представників від громадських організацій міста Світловодська.

Всього до участі в конкурсі було допущено шість кандидатур, які попередньо подали необхідний пакет документів. В межах порядку денного та у відповідності до статті 21.5 Закону України «Про культуру» конкурсна комісія провела співбесіду з кожним претендентом на посаду директора Палацу культури, під час якої були публічно презентовані проекти програм розвитку закладу на один і п’ять років. За результатами перемовин, члени комісії вирішили надали кожному з кандидатів по 20 хвилин для презентації програм розвитку, а також 10 хвилин додаткового часу для спілкування в форматі «питання-відповідь».

Кандидат на посаду директора Світловодського міського Палацу культури Наталія Пономарьова під час своєї презентації зауважила на важливості впровадження усучасненого методу господарської діяльності, зокрема йшла мова про налагодження ринкових відносин (в розрізі закупівлі костюмів для колективів та декору для концертної діяльності Палацу культури), на інтернет-платформах інших країн. Членами конкурсної комісії було внесення зауваження стосовно даної пропозиції, враховуючи те, що Світловодський міський Палац культури є комунальним закладом Світловодської міської територіальної громади, а отже витратна частина закладу в розрізі закупівлі чітко регламентується законодавством України.

Другий кандидат Олександ Єрмолаєв в своїй презентації закцентував на важливості максимальної реконструкції будівлі Палацу, зокрема проведення робіт з монтажу гранітних плит, встановлення нових вікон, а також оновлення системи опалення, механіки та освітлення головної сцени, а також підсобних приміщень. Але для цього попередньо потрібно виконати ревізійне обстеження для складення подальшого плану ремонтних робіт. Також Олександ Єрмолаєв особливо відзначив, що для нього особливу роль грає налагодження плідної співпраці з колективом Палацу, враховуючи необхідність підвищення якості роботи персоналу для збільшення жанрового забарвлення колективів СМПК.

Лариса Розумнікова у своїй презентації зробила великий акцент на розширенні сфери платних послуг (наприклад впровадження шлюбної церемонії на базі СМПК), для збільшення дохідної бази Палацу, аби в подальшому поліпшувати матеріально-технічну базу. Окремо пані Лариса зауважила на необхідності створення рекламних майданчиків та активної співпраці зі ЗМІ, а також на місцевому рівні втілювати сучасні ідеї міні-фестивалів та добровільних акцій, які стосуються благоустрою міста.

Головною метою презентації Олени Куценко стала модернізація методів і форм культурно-дозвіллєвої діяльності СМПК, тобто розширення як жанрового забарвлення колективів Палацу, так і штатного розпису працівників. Пані Олена зауважила на необхідності створення на базі Світловодського міського Палацу культури молодіжних та волонтерських загонів, а також просторових майданчиків для соціально-культурного розвитку людей поважного віку.

Ляшенко Лариса, людина, яка вже не один рік свого життя віддала культурному розвитку міста Світловодська. Пані Лариса кілька років очолювала посаду директора Світловодського міського Палацу культури і має в своєму арсеналі вагомий перелік здобутків. Під час своєї презентації Лариса Ляшенко говорила про найактуальніші питання, які пов’язані роботою колективу СМПК та, власне з самою будівлею Палацу.

Лариса Ляшенко окрім необхідності покращення матеріально-технічної бази комунального підприємства закцентувала на важливості виготовлення сучасних декорацій та придбання привабливого для глядача реквізиту, оновлення костюмного фонду, звукового обладнання, меблів, поступової але повної комп’ютеризації закладу, ресурсного забезпечення СМПК та максимальної активізації фінансових надходжень й розумної реалізації бюджету закладу. Лариса Ляшенко має дві мрії, аби в місті Світловодську з’явився духовий оркестр (адже вагомі передумови для цього є), а також створення колективу барабанщиків на базі СМПК.

Останньою із кандидатів презентувала свою програму колишній директор Світловодського районного Будинку Культури Надія Грижунова. Пані Надія має двадцятирічний досвід в сфері культури, а отже якісно та професійно акцентувала на кожному пункті власної програми розвитку Світловодського міського Палацу культури, а саме на повноцінному функціонуванні комунального закладу з впровадженням просвітницьких програм та проектів в галузі культури та якісній, та прозорій фінансовій звітності господарської діяльності.

Пані Надія акцентувала на збереженні національних традицій та звичаїв, впровадження інноваційної діяльності, створення арт-просторів для організації культурно-мистецьких заходів на базі СМПК.

Враховуючи насиченість презентацій членам комісії було нелегко приймати участь у голосуванні, враховуючи високо кваліфікованість та професіоналізм кандидатів, але методом відкритого голосування перемогу в конкурсі на посаду директора Світловодського міського Палацу культури здобула Лариса Ляшенко.

Юлія Абрамкіна

0 коментарів