Ситуація з невиплатою заробітної плати працівникам КНП «Світловодської ЦРЛ» СМР загострюється

Станом на двадцяте лютого медичні працівники не отримали заробітну плату в повному обсязі за грудень 2021 року, та був здійснений частковий розрахунок за січень та лютий 2022 року, в той час, коли адміністрацією ЦРЛ було здійснено повний розрахунок по раніше укладеним договорам з ФОПами (тобто з партнерами, які надають товари або послуги для здійснення внутрішньої господарської діяльності лікарні), що є підставою вбачати корупційну складову у вчинених діях.


З метою вирішення ситуації в юридичному та соціальному полі Світловодським міським головою Андрієм Маліцьким була скликана спільна нарада з медичними працівниками, в якій також взяли участь працівники органів місцевого самоврядування, а також депутати Світловодської міської ради, які є членами профільних депутатських комісій: Максим Бакуменко, Денис Чугуєв, Андрій Кукса та Володимир Петров. Під час зустрічі медичні працівники вимагали звільнення Юрія Котенко з посади головного лікаря у зв’язку з умисним нівелюванням інтересів медичних працівників та невиплатою заробітної плати протягом кількох місяців. Андрій Маліцький пояснив, що на початку березня настає строк, коли вступає в дію кримінальна відповідальність Юрієм Котенко, як головного лікаря в частині систематичної несплати заробітної плати, що є офіційною і юридично-правильною підставою для його звільнення з займаної посади. Також Андрій Іванович наголосив на тому, що ближчим часом до вивчення фінансової діяльності КНП «Світловодської ЦРЛ» СМР буде залучено аудиторську перевірку від НСЗУ, так як спеціалістам відділу аудиту Світловодської міської ради буде оголошено недовіру у зв’язку з невідповідністю дійсності аудиторського висновку діяльності КНП «Світловодської ЦРЛ» СМР за грудень 2021 року. Також, Андрій Іванович зауважив, на тому, що вищевказані працівники будуть звільнені.


Вже вкотре обурені працівники ЦРЛ масово звертаються до очільника Світловодської міської територіальної громади Андрія Маліцького з метою вирішення даної ситуації, адже з кожним днем ситуація дедалі більше переростає в гостре соціальне протистояння окремих політичних груп. Таким чином депутат від партії «Батьківщина» Роман Домбровський, намагаючись відвести провину від головного лікаря КНП «Світловодської ЦРЛ» СМР Юрія Котенко (до речі, Юрій Котенко вже багато років є членом партії «Батьківщина»), обвинувачуючи в невиплаті заробітної плати саме міську владу. Варто наголосити, що Світловодська центральна районна лікарня є комунальним некомерційним підприємством, яке уповноважене здійснювати самостійно свою внутрішню господарську діяльність, в тому числі нараховувати заробітну плату, якою попередньо забезпечує Міністерство Охорони Здоров’я в особі Національної Служби Здоров’я України. Світловодська міська рада, в свою чергу, керуючись чинним законодавством має право надавати фінансову підтримку для діяльності лікарні, а зовсім не забезпечувати заробітною платою підприємство, тобто віддавати податки громади в руки адміністрації ЦРЛ, яка вже багато разів доводила свою некомпетентність.

Варто відзначити, що на кожній сесії міської ради депутатами виділялися кошти з міського бюджету для медичних працівників, які контактують з ковідними хворими, але як було з'ясовано за призначенням вони не були направлені. Депутат Максим Бакуменко зауважив на доцільності чергового виділення коштів, якщо медичні працівники всеодно їх не отримують, щоб відбулися зміни потрібно міняти керівництво.

Попереду чергове засідання сесії Світловодської міської ради, чи й цього разу однопартійці Юрія Котенко будуть намагатися виділити кошти для виплати заробітної плати медпрацівникам з міського бюджету, таким чином врятувати головного лікаря КНП «Світловодської ЦРЛ»СМР від кримінальної відповідальності?

0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі

Національна служба здоров'я України ПРОГРАМА МЕДИЧНИХ ГАРАНТІЙ ПЕРЕЛІК окремих медичних послуг пацієнтам, які надає КНП «Світловодська ЦРЛ» СМР згідно договору з НСЗУ на 2022 рік 1. №3 Хірургіч