Коли підкова приносить удачу: традиції і прикметиВитоки звичаю:

Легенда про підкові тісно пов’язана з легендами про ковалів. Людям цієї професії часом приписували зв’язок з нечистою силою. Процес кування настільки всепоглинаючий, що зачаровує і одночасно дуже складний, що правильно освоїти його під силу було не кожному. Місце, в якому кувалися підкова, меч, цвях і інші пристосування з заліза, вважалося особливим, знаходилося завжди на віддалі від інших осель. Коваль вмів керувати вогнем і металом, розпеченим до високих температур. Іншим людям це здавалося справжнім дивом.

Не дарма підкові в якийсь момент часу стали приписувати магічні властивості. Оскільки ковалі були завжди люди забезпечені, то вважалося, що підкова приносить щастя і благополуччя.

Спочатку над дверима будинку вбивали просто цвях. «Він зроблений з металу, отже, може впоратися зі злими духами», - так думали древні римляни. У якийсь момент часу люди стали вважати, що треба прибивати цвяхом підкову. Зараз багато народів світу бережуть цю традицію, намагаючись правильно розташувати металевий предмет над дверима свого будинку.

Як вішати підкову, дотримуючись традиції

Найкраще знайти підкову, а не просто зняти її з коня або викувати на замовлення. Якщо ви випадково десь підібрали це «взуття для коня», то ви дуже щаслива людина, і щоб щастя не пішло, треба повісити її над входом в будинок. Наведемо кілька традицій, пов’язаних з нею і розповімо, як її рекомендують прикріплювати.

Перш ніж вішати підкову, треба щоб за неї потрималися всі, хто проживає в будинку. В цьому випадку вона принесе щастя кожному.

Вішають пристосування для копит кінцями вниз. У цьому випадку воно буде притягувати погану енергетику людини, що входить в дім, і повертати її тій самій людині. Таким чином, всі недобрі наміри повернуться до нього і не торкнуться вас.

Найбільш правильне місце для підкови - над вхідними дверима вашого будинку, зовні. Можна також вішати її над входом в кімнату.

Наступне питання, яке іноді цікавить людей: як повісити підкову, щоб вона міцно трималася, а точніше, як правильно закріпити її? Тут немає однозначної відповіді. В принципі, ви можете прикріпити металевий предмет будь-яким зручним способом. Іноді її прибивають одним цвяхом, іноді вбивають цвяхи в усі отвори, для них призначені. З урахуванням того, що зараз з’явився надійний клей, можна навіть приклеїти підкову - від цього її охоронні функції не зміняться.

Знавці магічних обрядів можуть сказати вам з упевненістю, що залізо завжди виступало в ролі оберега, захищаючи нас від пристріту і хвороб. У зв’язку з цим рекомендується використовувати виключно металеву підкову. Якщо вам подарували дерев’яний або пластмасовий еквівалент, то можете вважати його простою прикрасою або приємним сувеніром на пам’ять.

Сьогодні, звичайно, стає все складніше знайти підкову на дорозі, адже люди їздять на машинах, а не в возах, запряжених кіньми. Незважаючи на це, як і раніше вважається, що підкова здатна принести щастя. Ви можете не вірити в її силу, але послухайте, яка існує цікава історія з цього приводу.

Знаменитий учений-фізик Нільс Бор повісив підкову над дверима свого будинку. Коли його запитували, навіщо він це зробив, будучи геніальною людиною, яка не вірять у прикмети, пан Бор відповідав, що підкова допомагає навіть тим, хто в неї не вірить.

Без хороших підков раніше складно було виграти бій, а майстри, їх виготовляють, високо цінувалися. Сьогодні багато жокеїв бережуть цей предмет, якщо кінь, який носив його, переміг на скачках. Мабуть, володіння їм дійсно приносить удачу, раз віра людей не зникає з часом.

0 коментарів