Людський вік, як календарний рікДругий місяць осені починається з особливої дати. 1 жовтня у всьому світі відзначається Міжнародний день людей похилого віку, проголошений Генеральною Асамблею ООН. А в Україні це також і День ветерана.

Цей день – не лише можливість нагадати всім про людський обов’язок бути турботливими і милосердними до найповажнішої частини суспільства. Це і привід до роздумів щодо подальшої долі людства, його культури, взаємозв’язку поколінь. За міжнародною класифікацією, особою похилого віку вважається той, хто досяг 65 років. В Україні кожен 5 мешканець – це особа похилого віку, шоста їх частина самотні люди. Половині із самотніх людей потрібна допомога в повсякденному житті, особливо сьогодні, коли для багатьох пенсіонерів основним джерелом існування є пенсія, розмір якої не забезпечує нормального життя. Багато літніх людей в Україні страждають від незадовільних житлових умов.

Саме в день православного свята 30 вересня Дня ангела Віри, Надії та Любові в Захарівському будинку культури відбулося свято «Низенько вклонюся тобі, бабусю!», на якому були присутні невтомні трудівники, цікаві казкарі, мудрі хранителі наших звичаїв та обрядів – супербабусі. Ведучі свята Людмила Козенко та Віта Гарбуз підготували цікаву конкурсну програму. Дерев'янко Діана та Левченко Зоя привітали поважних гостей піснями та гуморесками.

Сьогодні ми мало замислюємося над тим, хто ж такі «люди похилого віку», чим маємо завдячувати їм. Передусім, це люди, які піднялися на найвищі вершини життя, з яких воно бачиться більш реальним, без оман. Їхнє найбільше багатство – досвід, знання, вміння і мудрість.

У цей день ми подякували їм за життєву мудрість та настанови і побажали міцного здоров’я, добра, радості, довголіття, миру та злагоди. Нехай у цьому стрімкому світі завжди по-особливому світиться родинний теплий вогник – вічне джерело наснаги й любові. По завершенню свята гості пригостилися солодощами, гарячим чаєм, отримали квіти та маленькі подаруночки.

Працівники Захарівського будинку культури

та бібліотеки


0 коментарів