РОЖЕВЕ ОЗЕРО (ГЕНІЧЕСЬКЕ ОЗЕРО)


Рожеве озеро (Генічеське) — місце з неймовірними червоно–рожевими марсіанськими пейзажами, що знаходиться біля самого початку Арабатської стрілки у селі Приозерне. Також біля озера знаходяться залишки зруйнованого солезаводу.

Це солоне озеро лиманного походження, яке наповнюється водою з Сивашу, є найбільшим у Генічеському районі. Площа його поверхні 9.2 км². Солоність влітку досягає 22–26%.

Раніше на озері видобували сіль, тому воно розділене дерев’яними стовпчикам на сектори — чеки, між ними вільно циркулює насичений соляний розчин (рапа), з якого осідає на дно сіль. Чим посушливіше літо, тим насиченіший колір озера, і навпаки, після сильних дощів яскравість озера зменшується. На дерев’яних стовпчиках виростають білі та рожеві химерні соляні друзи кристалів, та відламувати їх на сувеніри немає сенсу, вони дуже крихкі.

Фантастичний колір озеро має завдяки мікроводорості Dunaliella salina, що здатна жити у дуже солоній воді. Вона виробляє каротиноїди, які не лише надають воді червоно–рожевих відтінків, а й мають корисні властивості. Крім того, у воді міститься велика кількість мікроелементів.

Тому сіль та рапа з озера вважаються лікувальними. Між чеками може бути багнюка (теж корисна), але ходити можливо (краще босоніж). За чеками під рожевою водою, густою, наче сироп (але зовсім іншого смаку), лежить товстий шар солі, там теж можна ходити, глибина не досягає навіть коліна, але будьте дуже обережні, під сіллю знаходиться мул, а соляна корка може подряпати шкіру.

Традиційно для таких місць про озеро ходять легенди: мовляв, вода, сіль і рапа неабияк корисна, тому люди навіть набирають там бутлі рожевої води та везуть по домівках — це абсолютно безглузда ідея, хіба що ви хочете взяти дрібку солі на сувенір друзям. Якщо вода постоїть в бутлі тиждень, вона вже нікому не допоможе, навіть якщо облитись нею повністю чи втирати в шкіру.

Порада – беріть з собою великий запас прісної води, щоб мати можливість змити сіль та мул зі шкіри. «Рожевість» озера достатньо сильно залежить від температури повітря, освітлення і кута погляду, тому іноді воно може виглядати звичайним озером, а іноді яскравість Сиваша вас може сильно здивувати.
0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі