Вісімнадцятого жовтня відбулось позачергове засідання 20-ї сесії Світловодської міської радиНа порядок денний були винесені питання в розрізі місцевого господарства та фінансової складової бюджету територіальної громади. Необхідність скликання позачергової сесії виникла з причин затвердження Програми фінансової підтримки комунального підприємства «Власівські мережі» на 2021 рік. З даного питання доповідав заступник міського голови з питань житлово-комунального господарства Максим Ільченко, який зауважив, що станом на 1 жовтня 2021 року заборгованість КП «Власівські мережі» за послугу з розподілу природнього газу становить 1 271 246, 72 грн. На даному етапі підприємство неспроможне своєчасно та в повному обсязі розрахуватись за зобов’язаннями, що в подальшому призведе до нарахування значних штрафних санкцій та пен і, відповідно, до збільшення збитків підприємства.

Згідно з пунктом заходів з реалізації Програми загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації програми складає 1 271 246, 72 грн., з них: бюджет Світловодської МТГ – 1000 000 грн., кошти комунального підприємства «Власівські мережі» - 271 246, 72 грн.

Варто зауважити, що згідно паспорту Програми КП «Власівські мережі» фінансова підприємства здійснюється шляхом надання поточних трансфертів підприємству за рахунок резервного фонду бюджету Світловодської міської територіальної громади на погашення заборгованості за послугу з розподілу природного газу, а головним розпорядником коштів на виконання заходів даної Програми є Управління житлово-комунального господарства Світловодської міської ради, а отже, вирішення питання стосовно своєчасного погашення суми боргу КП «Власівські мережі» перед ВАТ «Кіровоградгаз» несе сесійний характер. Контроль за виконанням Програми здійснює постійна комісія міської ради з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та інвестицій та комісія з питань житлово-комунального господарства, приватизації, управління майном та комунальними підприємствами.

Враховуючи необхідність та нагальність питання у зв’язку з наближенням опалювального сезону 2021-2022 років депутати Світловодської міської ради підтримали дане питання.

Друге питання порядку денного «Про внесення змін до рішення міської ради від 24 грудня 2020 року №92 «Про бюджет Світловодської міської територіальної громади на 2021 рік», було взаємопов’язане з першим. Таким чином депутати Світловодської міської ради проголосували за внесення змін до бюджету територіальної громади, в розрізі видатків з резервного фонду на забезпечення фінансової підтримки КП «Власівські мережі».

Враховуючи наближення опалювального сезону 2021-2022 років, депутати міської ради вирішили обговорити питання готовності теплогенеруючого підприємства міста Світловодська СП ТОВ «Світловодськпобут». Дане питання викликало гостру перепалку між депутатами окремих фракцій.

Тож, до слова під час засідання сесії запросили директора теплогенеруючого підприємства міста Світловодська СП ТОВ «Світловодськпобут» Сергія Московського для роз’яснення питання готовності до опалювального сезону 2021-2022 років. Сергій Московський зауважив на важливості сплати Світловодською міською радою заборгованості за теплоносій перед СП ТОВ «Світловодськпобут», адже в свою чергу підприємство також має борги перед ВАТ «Кіровоградгаз».

Стосовно готовності до опалювального сезону, то СП ТОВ «Світловодськпобут» одне з перших в Кіровоградській області хто отримав акт готовності до опалювального сезону за технічними характеристиками, також затвердили різницю в тарифах від температурного коефіцієнту, і вже на сьогодні на підприємстві повністю укомплектований штат співробітників для здійснення робіт під час опалювального сезону. Але заборгованість СП ТОВ «Світловодськпобут» перед ВАТ «Кіровоградгаз» за послугу з транзиту природного газу (зокрема це заборгованість населення за отриману послугу теплоносія за попередній опалювальний період), ставить під загрозу початок опалювального періоду 2021-2022 років.

Юлія АБРАМКІНА0 коментарів