День Соборності відзначили в Світловодській міській територіальній громаді22 січня 1919 року в Києві на Софійській площі відбулося проголошення Акта злуки УНР та ЗУНР в єдину незалежну державу."Однині воєдино зливаються століттями одірвані одна від одної частини єдиної України – Західноукраїнська Народна Республіка (Галичина, Буковина, Угорська Русь) і Наддніпрянська Велика Україна. Здійснились віковічні мрії, якими жили і за які умирали кращі сини України. Однині є єдина незалежна Українська Народна Республіка", йшлося у зачитаному в центрі столиці універсалі.

Сучасна українська спільнота вважає День Соборності України святом яке символізує не тільки територіальну єдність, а є основоположником державотворності. Це друге за значенням свято в українському календарі після Дня незалежності України.

Основною традицією у відзначенні цього свята є утворення «живого ланцюга» єднання. Всі учасники святкових заходів беруться за руки, повторюючи масову акцію, яка відбулася в 1990 році. Тоді понад мільйон людей взявшись за руки утворили безперервний ланцюг єдності від Києва, до Львова.

З нагоди такого значимого для всієї України свята громада Світловодська на чолі зі Світловодським міським головою Андрієм Маліцьким долучилися до загальнодержавного заходу присвяченого Дню Соборності України. Урочистий мітинг з традиційним покладанням квітів відбувся на центральній площі міста біля банерів встановлених на честь Героїв Небесної Сотні. В заході також взяли участь депутати Світловодської міської ради, представники органів місцевого самоврядування, громадські активісти. Ведучі заходу в урочистому слові відтворили історичні події, які відбулися більше ста років тому, а саме, яка саме яку саме яку важливість мало проголошення Акта злуки Української Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки для всього народу України.Також, цього дня в Світловодському Міському Палаці Культури відбулась презентація мандрівної виставки «На зламі». Виставка представляє собою презентацію банерів з медіа пристроями, які транслюють інформацію стосовно очевидців історичних подій, які відбуваються й нині на сході України. Статистичні дані, інфографіка та історії українців, які наживо передають зміст та значимість трагічних подій на Донбасі. «На зламі» це збірка історій постраждалих, які не по своїй волі, стали активними учасниками воєнних подій і пережили усю біль поневірянь чи утисків в умовах свавілля.

За даними організаторів – представників ГО “Східноукраїнський центр громадських ініціатив”: “виставка покликана показати як змінилось життя цивільного населення внаслідок війни на Донбасі. Поєднує особисті історії свідків і постраждалих з інфографікою та статистичними доказами, які показують наскільки глибокі зміни відбулись в структурі суспільства після початку збройного конфлікту на сході України.

З червня 2019 року виставка побувала в понад 20-ти містах України. Зокрема, демонструвалась в київському музеї “Золоті Ворота”, музеї АТО в Дніпрі, у холі Луганської обласної військово-цивільної адміністрації в м. Сєвєродонецьк, міській раді Житомира, музеях та бібліотеках міст Хмельницький, Кропивницький, Олександрія, Вінниця, Дружківка, Черкаси, Краматорськ тощо”.У Світловодську виставка буде працювати близько місяця, тож усі бажаючі ще матимуть можливість її переглянути.

Юлія АБРАМКІНА0 коментарів