Тепла атмосфера на ювілеї«Світловодськпобуту»Тепловиків вітали, хвалили, згадуючи шлях підприємства за 20 років. Аналізували сьогодення і вдивлялись у майбутнє...

Жовтень 2001 року... Починаючи від кінця 90-х КП «Світловодські мережі» – предтечу СП ТОВ «Світловодськпобут» - перманентно лихоманило: піде тепло у дитсадки, школи, бюджетні установи у квартири світловодців, чи не піде? Негативна відповідь напрошувалася сама собою: зупинені, а згодом порізані на металобрухт оборонні підприємства Світловодська, як по всій Україні загалом, були тому підтвердженням. Конав і світловодський міськводоканал – у „нульових”, щоби втримати його на плаву, заклали в один із банків головну міську адмінбудівлю і продали за кілька мільйонів гривень 22-кілометровий колектор (хто на цьому нажився – тема для окремої розмови).

Так що, як бачимо, доля постачальника централізованого опалення для Світловодська маячила невтішна. І лиш вливання приватного капіталу київського підприємства «Політрейд» у 2001 році врятувало підприємство від остаточного занепаду, а світловодців від неминучого замерзання.

З цього року очолюване генеральним директором Сергієм Яременком підприємство, яке отримало нову назву – СП ТОВ «Світловодськпобут», відштовхнувшись від „точки неповернення”, почало відроджуватись і розвиватись... Введення в експлуатацію нової квартальної котельні на Ревівці, кардинальна реконструкція вже діючих котелень, запуск когенераційної установки, яка попутно з виробництвом теплової енергії, виробляла енергію електричну, що суттєво зменшувало собівартість тепла. Також слід згадати і про здобуття підприємством у 2005 році звання „Кращого підприємства комунальної теплоенергетики України».

І ось спливло рівно 20 років... У актовій залі підприємства на врочисте засідання зібралися як рядові працівники, так і його керівництво на чолі з генеральним директором Сергієм Московським. Вела врочистості начальниця відділу кадрів Анна Бакута. Привітати колектив з ювілеєм з Кропивницького прибув депутат обласної ради Сергій Коваленко, який на опалювальний сезон 2019-20 років, будучи першим заступником голови Кіровоградської ОДА, очолював у Світловодську штаб з координації заходів, пов’язаних з подоланням форс-мажорної ситуації. Тоді, купа прорахунків тодішнього міського керівництва та зарозумілий популізм громадських активістів, переважно з середньою освітою, поставили на грань припинення подачі теплоносія від «Світловодськпобута» на місто... Прибув на врочистості і заступник голови Олександрійської РДА, депутат міської ради Роман Домбровський.

У своїй промові, відкриваючи засідання, Сергій Московський відзначив, що на сьогодні очолюване ним з 2016 року підприємство, долаючи зовнішній опір і невпинне зростання цін на все і вся, працює стабільно: відсутня заборгованість по заробітній платі та з виплат численних податків, у тому числі, у Пенсійний фонд, на самому ж підприємстві триває модернізація, яка показує позитивну тенденцію щодо більшої енергонезалежності та енергоощадливості.

"Переконаний, у підприємства є майбутнє і перспективи. Ми це довели своєю працею на громаду”, - наголосив генеральний директор.

"Я згадуючи ті часи, зажди дивувався, як на господарчу частину діяльності підприємства намагалися весь час навісити ще й політику. Та воно встояло і розвивається. Бажаю, щоб і надалі підприємство не існувало, а розвивалося, щоб заробітні плати були не просто стабільними – стабільно високими. І ви з гордістю носили логотип «Світловодськпобут», - наголосив Роман Домбровський перед тим, як вручити почесні грамоти Олександрійської РДА кращим працівникам підприємства.

У свою чергу, вітаючи з ювілеєм, Сергій Коваленко зокрема пригадав своє світловодське коріння – тут він навчався у школі-інтернаті, у ЗОШ №4 було першим робочим місцем у його трудовій біографії.

«А коли у 2015 році я прийшов в обласну державну адміністрацію і став відповідальним за комунальне господарство області, я познайомився із „Світловодськпобутом». Піком цьому став 2019 рік, коли в місті немає міського голови, коли секретар на лікарняному... А ми (з Московським, прим. авт.) у Києві, долаючи різні перепони, о 20-годині 15 листопада отримуємо від „Нафтогазу” номінацію на газ на наступні п’ять років!.. Ваше підприємство є унікальним, тому, що воно єдине, адже, на відміну від інших споріднених підприємств, воно не підтримується місцевою владою. У Кропивницькому, наприклад, виділено сто мільйонів гривень на розвиток свого теплогенеруючого підприємства, в Олександрії – 13 мільйонів. Натомість для приватного підприємства «Світловодськпобут» головним лишається те, щоб йому не заважали. Тож, хочу привітати вас і побажати успіхів, здоров’я і добра!», - сказав обласний депутат Коваленко.

Після привітань від голови ради трудового колективу Михайла Кожум’яки, головний інженер Анатолій Могильний разом із помічницею генерального директора Валерією Коваленко вручили відзнаки і грамоти від „Світловодськпобута” працівникам підприємства.

Та церемонія нагородження цим не обмежилася – генеральний директор та його перший заступник Андрій Зінченко подарували співробітникам футболки та брелки з логотипом підприємства та ювілейною цифрою – «20».

Прес-служба СП ТОВ «Світловодськпобут»


0 коментарів