Проблеми Світловодська з погляду керівництва Кіровоградської ОДАЗ десятого січня учні Світловодських шкіл перебувають на дистанційному навчанні. Зі слів заступника голови Кіровоградської ОДА Сергія Поліщука, дистанційна форма навчання відбувається по причині несвоєчасного укладення тендерів на закупівлю харчових продуктів управлінням освіти Світловодської міської ради, що в свою чергу призвело до відсутності забезпечення харчування для учнів шкіл. Такими висновками Сергій Поліщук поділився з журналістами часопису «Суспільне» (https://suspilne.media/196855-ditej-nemae-cim-goduvati-v-rozpovili-comu-ne-pracuut-skoli/).Чи відсутність продуктів харчування в навчальних закладах Світловодська, стала причиною впровадження дистанційної форми навчання з’ясовували журналісти «Вісті Світловодщини», вивчивши питання на місці.

Зрив, як початку так і самого проходження опалювального сезону, постійні пориви на мережах теплотрас, відсутність теплоносія, як в житловому фонді міста, так і по всім закладам освіти, культури, медицини – все це за останні кілька років стало для Світловодська стало звичною справою. Вже нікого не дивують низькі температури у власних оселях, розриті котловани в місцях аварійних поривів, яких не злічити, а також перебування школярів на дистанційному навчанні по причині невідповідності температурного режиму до загально-прийнятих санітарних норм під час проходження навчального процесу. Важливо, що контроль температурного режиму в навчальних закладах Світловодської міської територіальної громади відбувається на постійній основі, враховуючи нестабільну подачу теплоносія не тільки до закладів освіти, а й абсолютно до всіх галузей міста (до речі, з початку опалювального сезону 2021-22 рр. в житловому фонді міста, ще й досі не підключені 6 житлових будинків приватного сектору в яких повинно функціонувати централізоване опалення). Очільником Світловодської МТГ Андрієм Маліцьким, а також комісією до складу якої входили депутати Світловдської міської ради здійснили ряд обстежень абсолютно всіх шкіл міста Світловодська, з метою чіткого розуміння та оперативного вирішення проблем з невідповідності температурного режиму.

Варто зауважити, що заступник голови Кіровоградської ОДА Сергій Поліщук наголосив на своїй обізнаності, щодо стабільної подачі теплоносія в закладах освіти міста Світловодська та відповідності температурного режиму для сталого проходження навчального процесу. Офіційні показники говорять про інше. Температурний режим в школах міста Світловодська сягає від 8-ми до 15-ти градусів Цельсія.- Продовжується недотримання СП ТОВ “Світловодськпобут” температурного режиму згідно затвердженого раніше графіку. Станом на 07:30 ранку на котельні №2 температура подачі теплоносія сягала - 60 градусів (норма при мінус 7-ми градусах зовнішнього повітря - 82,2 градуси), зворотня температура теплоносія - 44 градуси (норма при мінус 7-ми градусах температури зовнішнього повітря - 54,6 градусів). Тиск подачі теплоносія - 6,8 атмосфер, зворотній тиск - 2,5 атмосфер. Підпитка – 29 кубів за годину. На котельні №3 температура подачі теплоносія була в межах - 59 градусів (норма при мінус 7-ми градусах зовнішнього повітря - 82,2 градуси), зворотня температура теплоносія - 42 градуси (норма при мінус 7-ми градусах температури зовнішнього повітря - 54,6 градусів). Тиск подачі теплоносія – 7,3 атмосфер, зворотній тиск – 3,8 атмосфер. Підпитка – 38 кубів за годину, - наголосив заступник міського голови з питань житлово-комунального господарства Максим Ільченко.

Зважаючи на недотримання температурного режиму, погіршення погодних умов і можливе похолодання, з проханням втрутитись, до міської влади звернувся і головний лікар КНП “Світловодська ЦРЛ” СМР Юрій Котенко. У відділеннях медичного закладу, в палатах інтенсивної терапії знаходяться на цілодобовому лікуванні тяжкохворі пацієнти, які, будучи під’єднаними до концентраторів повітря, вимушені постійно грітись і знаходитись у теплому верхньому одязі. Також у холодних приміщеннях потерпає й медичний персонал лікарні.

У терапевтичному відділені КНП «Світловодської ЦРЛ» СМР температура сягає від 12 до 15 градусів Цельсія, в палаті інтенсивної терапії температура становить 12 градусів Цельсія, враховуючи те, що тяжко-хворі пацієнти з пневмонією підключені до кисневих концентраторів перебувають в палаті в верхньому одязі та теплих головних уборах, і тільки в пологовому відділенні температурний режим сягає 22 градуси Цельсія.

Враховуючи нестабільність подачі теплоносія в місті Світловодську від підприємства-монополіста СП ТОВ «Світловодськпобут», а також численні звернення та скарги від населення досить дивно сприймаються заяви заступника голови Кіровоградської ОДА Сергія Поліщука, щодо істинних причин впровадження дистанційної форми навчання для світловодських школярів. Складається враження, що керівництво ОДА (яке не приймає участі в вирішенні проблем з відсутністю якісного теплопостачання у Світьловодську), відводить погляди громади від справжньої проблеми з теплогенеруючим підприємством міста Світловодська, тим самим обвинувачуючи новореформоване управління освіти, молоді та спорту Світловодської міської ради.Юлія Абрамкіна
0 коментарів