Очільник Світловодської МТГ Андрій Маліцький: Наша спільна мета – забезпечити місто теплом!П’ятнадцятого листопада очільник Світловодської міської територіальної громади Андрій Маліцький під час брифінгу з представниками місцевих ЗМІ звернувся до громади з відкритою заявою:- Питанням опалення у Світловодську займається приватне підприємство СП ТОВ «Світловодськпобут», яке має повністю забезпечити місто теплоносієм. Котельні та мережі також знаходяться у приватній власності, тож повну відповідальність за проведення опалювального сезону несе теплопостачальне підприємство, - зауважив міський голова Андрій Маліцький.

В брифінгу також взяли участь заступник міського голови з питань виконавчих органів ради з гуманітарних питань Юлія Орлова, заступник міського голови з питань житлово-комунального господарства Максим Ільченко та начальник управління економіки, ресурсів та розвитку міста Крістіна Ахтирська, які обґрунтовано та доступно надали пояснення стосовно ситуації, яка сьогодні турбує світловодську громаду в сфері житлового фонду та закладів освіти Світловодської МТГ.

Ще до початку опалювального сезону 2021-2022 років керівник СП ТОВ «Світловодськпобут» Сергій Московський на засіданні 20-ї позачергової сесії Світловодської міської ради наголосив:

- Щодо технічної можливості, підприємство готове до опалювального сезону. Підприємство одне з перших в Кіровоградській області, яке отримало акти готовності.

Акти готовності від 14.09.2021 р. відповідно до яких підприємство СП ТОВ «Світловодськпобут» по технічним характеристикам готове до початку опалювального сезону 2021-22 рр., років були підписані начальником Управління Держенергонагляду у Кіровоградській області Федором Головченко. Але попередньо над перевіркою технічного стану працювала профільна комісія, згідно висновків якої й були складені акти готовності. По факту маємо незадовільні технічні характеристики мереж СП ТОВ «Світловодськпобут» й недовіру до Федора Головченко, який несе відповідальність за підпис даної документації.

Також, аби пришвидшити початок опалювального сезону виконавчим комітетом Світловодської міської ради було затверджено річний план виробництва, транспортування та постачання теплової енергії, надання послуг з постачання теплової енергії СП ТОВ “Світловодськпобут” на 2021-2022 роки, а також встановлено СП ТОВ “Світловодськпобут” тарифи на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, але вирішення цих питань ніяк не вплинуло на подачу теплоносія в Світловодську.Варто зауважити, що зрив початку опалювального сезону у місті Світловодську це вже багаторічна тенденція, але тільки в цьому році дана ситуація нарешті привернула увагу Кабінету Міністрів України. Минулий тиждень у Світловодську закінчився візитом до Світловодська заступника міністра розвитку громад і територій України Наталії Хоцянівської та директора департаменту комунальних послуг і комунального обслуговування Міністерства розвитку громад і територій України Андрія Ведмідя. Зустріч з високопосадовцями проходила в режимі робочої наради до якої терміново долучилися голова Олександрійської райдержадміністрації Наталія Коріненко, директор департаменту ЖКГ Кіровоградської ОДА Ольга Довжук, а згодом до Світловодська завітала і сама очільниця Кіровоградської області Марія Чорна.

Часопис «Вісті Світловодщини» отримав кілька відповідей від міського голови Андрія Маліцького на актуальні запитання, які стосуються зриву опалювального сезону в місті Світловодську.

- Андіє Івановичу, посадовці Кабінету Міністрів України та Кіровоградської ОДА за останній час активно долучалися до обговорення питання пов’язаного з опаленням у місті Світловодську. Також було здійснено цілий ряд спільних комісійних перевірок котелень, а також аварійних ділянок на теплотрасах. Але чи по факту Світловодськ отримує допомогу з області чи держави, чи прес-конференції та брифінги, тобто усне обговорення питання, це єдиний метод допомоги від ОДА та Кабміну для Світловодська?

- Дійсно до Світловодська завітали представники з Мінрегіону, також були присутні представники з обласної державної адміністрації і на меті було отримання інформації, тобто загального бачення стосовно питання, чому саме не подається тепло в місті. Ми здійснили виїзди на котельні, де було прозвітовано про повну готовність, але ж не була приділена увага мережам. Я наголошую, що мережі зношені, і немає достатньої кількості працівників, які б повністю усунули аварійні ділянки для подачі теплоносія. Щодо питання відповідальності, то виникає питання – яким саме чином міська влада може впливати на роботу приватного підприємства, щоб запустити опалювальний сезон, або виконати за них їхню роботу? Але ж ми всіма силами намагаємось співпрацювати зі Світловодськпобутом. Наша спільна мета – забезпечити місто теплом!

- Чи будуть працювати пункти обігріву в Світловодську?

- Пункти обігріву встановлюються відповідно до зниження середньодобової температури. В нас є звіти від Метеоцентру, які ми беремо до відома. Спільно представниками постійної комісії з ТЕБ і НС буде прийматися рішення стосовно встановлення пунктів обігріву, їх територіального розміщення та роботи.

- Представники ОДА та Кабміну під час візиту до Світловодська акцентували на тому, що саме міська влада винна в ситуації, яка сьогодні стала майже надзвичайною. Але ж громада міста вже котрий рік поспіль має конкретне розуміння ситуації в цілому. Скажіть, чи вбачаєте ви в цих звинуваченнях політичну складову?

- Не можу не прокоментувати дане питання, - зауважила заступник міського голови з питань виконавчих органів ради з гуманітарних питань Юлія Орлова. Так, я відповім, що це політична складова. Адже команда міського голови незручна всім. Вона не може замовчувати, а говорить відкрито про проблеми, говорить про факти, а не про якісь обіцянки. Міський голова говорить правду, так як воно є насправді, тому мабуть і не зручний і обласній державній адміністрації і можливо міністерству. Тому ми будемо продовжувати говорити правду, адже проблема з СП ТОВ «Світловодськпобутом» не закінчиться в цьому році і ми повинні розуміти, що нас чекає й надалі, бо ситуація може погіршитися. Але ми не будемо мовчати й тим паче будемо продовжувати свою роботу.

Після брифінгу Світловодський міський голова Андрій Маліцький провів зустріч з представниками ОСББ та керуючих компаній міста, з питання надання оперативної звітності стосовно подачі теплоносія до житлового фонду міста.Юлія Абрамкіна0 коментарів