Світловодськ – місто без тепла!Сьогодні, двадцять третього листопада громада Світловодська зібралася на мирний пікет, аби привернути увагу громадськості до питання відсутності тепла як в житловому фонді міста, так і в решті закладах галузей освіти, медицини, тощо. Мітинг-протест відбувся на вулиці Грушевського (поблизу магазину «Маркетопт»). Варто зауважити, що рівно рік тому такий самий захід був проведений на центральній площі міста, біля приміщення головної адмінбудівлі міста. Сьогодні, як і в минулому році громада привернула велику увагу, як місцевих так загальнодержавних ЗМІ, після чого Світловодськ став відомий на всю Україну, як «Місто без тепла».Минув рік, але ситуація не зійшла з місця, а лише погіршилася. З кожним днем кількість аварійних ділянок на теплотрасах теплогенеруючого підприємства-монополіста СП ТОВ «Світловодськпобут» лише збільшується. Розриті котловани, постійні пориви на магістралях і як наслідок майже в кожна оселя міста холодна. Вже котрий рік поспіль громада міста є заручником ситуації, вирішення якої лежить в юридичній площині.

На сьогодні, СП ТОВ «Світловодськпобут» є приватним підприємством, і як зауважує очільник Світловодської міської територіальної громади Андрій Маліцький:

- Шукати винних в нас немає часу! Тому ми пішли назустріч приватному підприємству й допомогли усунути велику кількість аварійних ділянок на мережах. Але усунувши одну проблему тут з’являється інша. Підприємство взагалі не подає оперативну інформації для її подальшого узагальнення та усунення, для того аби міська влада в свою чергу координувала дії, співпрацювала з ОСББ та керуючими компаніями, а ще для повного розуміння громади стосовно ситуації яка відбувається в місті. Зворотній зв’язок з теплогенеруючим підприємством відсутній. І на сьогодні ми маємо таку ситуації, що СП ТОВ «Світловодськпобут» в своїх звітах перед ОДА зауважувало на повній технічній готовності до опалювального сезону, що на практиці показало абсолютно зворотну ситуацію, а відповідальність за те що в місті немає тепла несе міська влада. Але, яким чином ми, тобто міська влада і громада може вплинути на діяльність приватного підприємства? Тим паче надати фінансову підтримку з міського бюджету, тобто віддати податки людей приватному підприємству, яке тримає людей в заручниках вже котрий рік поспіль.Під час пікету, громада міста намагалася перекрити рух автомобільного транспорту, таким чином відкрито заявляючи про свій відчай, адже Світловодськ єдине місто в України, яке зобов’язане замерзати вже котрий рік поспіль. Діти перебувають на дистанційному навчанні через невідповідні температурні умови в закладах освіти, що значно відображається на якості отримання знань під час навчального процесу. Медичні установи також без теплоносія. Лише заклади які опалюються автономними міні-котельнями (наприклад міський спортивний комплекс імені Анатолія Тузовського та пологове відділення КНП «Світловодської ЦРЛ» СМР).

Окрім громади в заході взяли участь: очільник Світловодської міської територіальної громади Андрій Маліцький, заступник міського голови з питань ЖКГ, разом з представниками управління ЖКГ Світловодської міської ради, депутати Світловодської міського ради як восьмого, так і попередніх скликань, представники громадських формувань міста, керівники ОСББ, керуючих компаній та громадські активісти.

Варто зауважити, що СП ТОВ «Світловодськпобут» заявляє про свою повну спроможність усунення аварій на лініях теплотрас власними силами, без допомоги зі сторони міської влади чи допоміжних бригад. Досвід показує зворотне, що підприємство-монополіст самотужки неспроможне в повному обсязі ліквідувати аварії на мережах та подати теплоносій місту.Юлія Абрамкіна
0 коментарів