Свято Хрещення Господнього відбулося у місті СвітловодськуЩорічно православними віруючими відзначається велике свято - Водохреща, день, коли Син Божий прийняв Таїнство в річці Йордан.Свято завжди відзначається 19 січня. Вода в ополонці на Водохреще вважається священною, здатною очищати душі і тіла, а також зціляти від будь-яких захворювань. Багато українців дотримуються традиції - купатися в ополонці на Водохрещі.

Важливо відзначити, що ставлення церкви до водохресних купань неоднозначне. Багато священників вважають це язичницькою традицією. У Біблії нічого не сказано про купання в цей день, і в інших християнських країнах такого звичаю немає.

Напередодні Водохрещі 18 січня встановлюється суворий піст, а на стіл ставлять пісні страви. Традиційно в цей день готують кутю і вареники з капустою. У сам день Водохрещі відвідують богослужіння. Незаміжні дівчата в цей день ворожать на судженого.

Водохреще – велике православне свято, яке яскраво завершує цикл новорічно-різдвяних свят. Традиційно, цього дня, віряни поспішають до місцевих церков та храмів, аби освятити воду, яка, за повір’ями, набуває дивовижних цілющих властивостей, а найбільш хоробрі та загартовані – купаються у крижаній хрещенській воді.

Традиційними пірнаннями в крижану Днупровську воду відзначили Водохрещу і в Світловодську. Святковий захід був організований за участі організаційного комітету Світшловодської міської ради на чолі з міський головою Андрієм Маліцьким, активної підтримки адміністрації ресторанного комплексу “Levee”, а також голови громадської організації “Любителів бігу” Олександра Форостяного, який активно розвиває напрямок здорового способу життя серед жителів громади протягом багатьох рокіа. Саятили воду, пірнали в ополонку та весело святкували на набережній міста Світловодська (поблизу ресторанного комплексу “Levee”).

Ще з самого ранку на набережній було підготовлено кількаметрову ополонку (прикрашену ялинками), глибиною у, майже, півтора метра. До речі товщина льоду, завдяки цьогорічним морозам, сягала 40 см.Обряд освячення дніпровської води здійснив протоієрей Свято-Покровського собору Артур Холоденко, який привітав з подією Хрещення Господнього усіх присутніх на святі здорового способу життя, а також освятив принесу вірянами воду.

Для бажаючих приєднатись до звичаю купання в ополонці були організовані усі необхідні умови – роздягальні та гарячий чай. На варті безпеки, спокою і порядку були представники відділення поліції (м. Світловодськ) ОРВП ГУНП в Кіровоградській області; водолазно-рятувального відділення м. Світловодськ ВРГ АРЧ АРЗ СП ГУ ДСНС України у Кіровоградській області тощо. Святкового настрою та запалу додавали виступи вокальних колективів “Голубка”, “Явір”, “Кришталеві роси” та солістів міського Палацу культури.

Сміливих та загартованих учасників свята, які наважились зануритись у хрещенську воду, було відзначено іменними дипломами. Наймолодшим пірнальникам – вручено солодкі подарунки від місцевої влади.

Загалом, лишень у першій половині дня, виявили бажання скупатись на набережній міста більше 50-ти жителів громади.Юлія АБРАМКІНА0 коментарів