«Зелена країна» - зелений Світловодськ!


Сьогодні ліси вкривають лише 15,9% території України при оптимальному показнику лісистості у 20%. У рамках програми Президента “Зелена країна” за 3 роки буде висаджено 1 мільярд нових дерев, за 10 років - площа лісів збільшиться на 1 мільйон гектарів.Світловодськ – місто, яке з однієї сторони омиває Дніпро, а з іншої щільною стіною огороджують ліси, активно та цілеспрямовано долучається до всеукраїнської акції «Створюємо ліси разом». Восьмого листопада за організації державного підприємства «Світловодське лісове господарство» була проведена акція по озелененню територій «Мільярд дерев – за три роки», яка проходить в рамках програми Президента України «Зелена країна».

Навесні цього року стартував перший етап акції, таким чином була здійснена висадка саджанців акації на базі Крилівського лісництва в кварталі 33, виділі 6/1 площею в 0,7 га.

Другий етап акції «Зелена країна» у Світловодську очолював інженер лісових культур державного підприємства «Світловодське лісове господарство» Віктор Ковтун.

Лісове господарство проводить подібні акції на постійній основі. Ми долучаємо молодь, активістів та всіх бажаючих до створення, розведення та відновлення лісу, щоб примножити природні ресурси та багатства України, - коментує Віктор Ковтун.

На початку вересня минулого року саме в частині цього лісового масиву, який знаходиться в Крилівському лісництві (квартал 26, виділ 9 територія обсягом в 2.4 га) в результаті недбалого ставлення людей до природи виникла пожежа, в результаті чого, навіть після локалізації пожежі, частина попередніх насаджень втратили свої біологічні властивості, а інша частина була знищена вогнем. Працівниками ДП «Світловодське лісове господарство» були виконані лісівничі заходи з підготовки території для оновлення раніше знищеного лісового масиву.В акції взяли участь, очільник Світловодської міської територіальної громади Андрій Маліцький, голова Олександрійської районної адміністрації Ольга Коріненко разом з заступником Романом Домбровським, представники осередку «ЗеМолодіжка» на території Світловодської міської територіальної громади в особі депутата Світловодської міської ради Дениса Чугуєва та помічника депутата Юлії Абрамкіної, голова ГО «Спілка воїнів АТО» Олександр Сконтіков разом з представниками спілки, працівники Світловодського МРВ У ДСНС України у Кіровоградській області, а також волонтери, громадські активісти, школярі та представники ЗМІ.

В рамках проведення акції було висаджено близько 5 000 молодих саджанців сосни звичайної, але дана лісокультурна площа в 2.4 га передбачає засадження в 15 000 саджанців. Працівниками лісгоспу постійно здійснюються роботи з оновлення лісових масивів. Зокрема, висаджуються нові саджанці після посушливого літнього сезону.

Варто зауважити, що протягом останнього місяця це вже третій захід, який проходить в межах акції «Зелена країна». На території села Григорівка біля пам’ятника загиблим воїнам в роки Великої Вітчизняної війни була проведена спільна акція за участі лісівників ДП «Світловодське лісове господарство» разом з старостою та представниками Велико-Андрусівської територіальної громади в результаті якої було озеленено площу в 0.1 га на якій сьогодні росте 150 молодих саджанців ялівцю звичайного, самшиту вічнозеленого, кінського каштану, сосни звичайної та берези повислої. Також було проведено озеленення території Світловодської школи-інтернату №2, де було висаджено близько 60-ти кущів самшиту вічнозеленого, а також було проведення озеленення території Григорівського Будинку культури.

Лісівники ДП «Світловодський лісгосп» власними силами наповнюють бюджет підприємства для розвитку лісового господарства. Одним із джерел надходження є реалізація посадкового матеріалу. Сьогодні збільшується попит і на декоративний матеріал, який все частіше використовують для озеленення населених пунктів, особистих садиб та територій підприємств. Світловодський лісгосп займається заготівлею та реалізацією деревини, лісопереробною і деревообробною промисловістю, а також вирощуванням декоративних посадкових матеріалів для задоволення потреб сучасного садівництва та озеленення міст і населених пунктів, які адаптовані до умов українського клімату та різновиду ґрунтів. В зимові передноворічні свята проводиться торгівля хвойними насадження (молоді сосни та ялини).

Юлія Абрамкіна

0 коментарів